آخرین اخبار
انجمن تیتانیوم ، جهت تسریع در فرآیند فروش و سرویس دهی به مشتریان، فروش تیتانیوم و آلیاژهای تیتانیوم را از طریق وب سایت متالیوم نیز فراهم نموده است.

متالیوم، سامانه آنلاین هلدینگ آلیاژهای صنعتی میباشد که در زمینه مشاوره مهندسی و فروش فلزات و آلیاژها راه اندازی شده است.

یکی از راهکارهای ارتباطی در دنیای مدرن و صنعتی امروز ، ایجاد رابطه با مخاطبین ، مشتریان و همکاران در شبکه های اجتماعی است .

این شبکه ها درگسترش روابط بین سازمانها و شرکتها بسیارمهم و تاثیرگذار میباشد.

 

 

انجمن تیتانیوم ایران با مشارکت شرکت آلیاژهای صنعتی اقدام به واردات و انبار ورق و میلگرد تیتانیوم گرید1 ، گرید2 ، گرید5 و گرید پزشکی نموده است.
کالاهای وارداتی از برترین تولیدکنندگان غربی واز کشورهای آلمان، ایتالیا و انگلیس بوده و طیف وسیعی از نیازهای مصرف کنندگان داخلی را پوشش میدهد.

محققان می گویند آلیاژ تیتانیوم یک فلز مستحکم است و همراه با تکنیک جدید می تواند هلیکوپترها را در شرایط سخت محیطی، از جمله در دریا و در صحرا، قابل اعتمادتر سازد.
وی دونگ ژو، یک تحلیلگر نظامی پکن، به Global Times گفته است که یک روتور مقاوم در برابر خستگی می تواند اجازه دهد که یک هلیکوپتر تحت فشار بیشتری کار کند، از جمله حفظ سرعت بالا برای مدت زمان بیشتر و یا بلند کردن بارهای سنگین برای راه های طولانی.
ویژگی ضد خستگی بسیار مهم است، زیرا خستگی روتور همیشه قابل توجه نیست و باعث ایجاد خطرات پیش بینی نشده می شود.

نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، آزمایشگاهی و داروئی تهران در تاریخ 19 خرداد لغایت 22 خردادماه 1398 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار گردید.

هدف از برگزاری این نمایشگاه آشنا شدن بازدیدکنندگان با شرکت های جدید و محصولات و تجهیزات به روز پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی و داروئی می باشد.

آلیاژهای تیتانیوم در صنعت کشتی سازی از دهه 1960 و حدود 10 سال پس از استفاده از تیتانیوم در صنعت هوافضا  استفاده شده است. ایالات متحده، روسیه، ژاپن و چین اولین کشورهایی هستند که به بررسی کاربرد تیتانیوم در زمینه کشتی ها می پردازند.

تیمی متشکل از

Thales Alenia SpaceوCranfield UniversityوGlenalmond Technologies

با موفقیت اولین نمونه از یک مخزن فشار تیتانیومی را برای استفاده در مأموریت های آینده ای که برای اکتشاف فضایی مورد استفاده قرار می گیرد، تولید کردند.

استفاده از پوشش های محافظ حرارتی برای محافظت از موتورهای هواپیماهای نظامی نظیر F100 و همچنین هواپیماهای مسافرتی

جستجو برای جایگزین مناسب برای قطعات کروم سخت مورد استفاده در صنعت هوافضا به یکی از موارد مهم و کلیدی در زنجیره تامین سازندگان هواپیما تبدیل شده است.

تولید کنندگان تجاری از سال 1947 از تیتانیوم استفاده می کردند در آن زمان هر سال تنها دو هزار پوند فلز تولید می شد.نسبت استحکام به وزن برتر تیتانیوم همراه با خواص ضد خوردگی آن، منابع دولتی و نظامی را علاقه مند نمود تا سال 1953 تولید سالانه تیتانیم به 2،000،000 پوند برسد.

این یک لیست کوتاه از تامین کنندگان تیتانیوم در سراسر جهان است، اما اطلاعات دقیق در مورد داده های آماری وجود ندارد. اگربه دنبال اطلاعات دقیق بر اساس حجم فروش یا ظرفیت تولید به طور متوسط هستید تا حدودی نا امید خواهید شد. اینجا فقط به بزرگترین نام ها در این زمینه بر اساس تجربه و عملکرد آنها پرداخته می شود.

EcoTitanium® اولین کارخانه در اروپا برای تولید آلیاژهای تیتانیوم گرید هوایی توسط تیتانیوم های بازیافتی است. این کارخانه تیتانیوم را از قراضه های آلیاژهای تیتانیوم (پلیسه و ضایعات پرس شده) که از تولیدکنندگان عمده هواپیما و شرکت های زیرمجموعه آنها جمع آوری شده، ساخته است.

ATI

ایجاد ارزش بلند مدت از طریق نوآوری بی قید و شرط

ATI یک تولید کننده جهانی مواد فنی پیشرفته و اجزای پیچیده است. با درآمد 3.6 میلیارد دلار برای مدت یک سال تا پایان 31 مارس 2018، بزرگترین بازار این شرکت هوا فضا و صنایع دفاع است، به ویژه موتورهای جت. آنها همچنین حضور قوی در نفت و گاز، انرژی الکتریکی، پزشکی، خودرو، و دیگر بازارهای صنعتی داشته اند.

شرکت تیتانیوم RMI(Reactive Metals Inc.) که در سال 1950 تاسیس شد.
یکی از تولید کننده های پیشرو در تولید محصولات تیتانیوم و قطعات ساخته شده برای بازار جهانی است.

تخصصی ترین شرکت تولید کننده تیتاتیوم و آلیاژهای تیتانیوم.

این شرکت امریکایی در سال 1950 تاسیس شد و درسال 1952 اولین شمش تیتانیوم فلزی را تولید نمود .

یک منطقه اقتصادی ویژه بناشده در استان Sverdlovsk Oblast واقع در ناحیه فدرالی اورال روسیه است که برای تولید فلز تیتانیوم و آلیاژهای آن و با تمرکز روی بازارهای هوایی ، اتومبیل ،نفت ،گاز ،پتروشیمی و پزشکی تاسیس شده است .

اولین سمینار تیتانیوم و آلیاژهای تیتانیوم توسط شرکت آلیاژهای صنعتی و انجمن تیتانیوم ، در تاریخ 29 آذر 96 در مرکزهمایش های سازمان مدیریت صنعتی برگزار گردید .


سایت خبری اخبار فلزات طی یک مصاحبه با آقای علی شیرودی به عنوان یکی از اعضای هیئت موسس انجمن تیتانیوم به ذکر برخی خواص این فلز و همچنین محورهای برگزاری این سمینار پرداخته است.

                                       مشاهده متن کامل خبر


به اطلاع کلیه صنعت کاران، دانشجویان، شرکت ها و همکاران گرامی میرساند. به یاری خداوند بزرگ اولین سمینار تخصصی تیتانیوم و آلیاژهای تیتانیوم در تاریخ 29 آذرماه سال 1396 برگزار می گردد و ثبت نام  از امروز  تا اطلاع ثانوی امکان پذیر می باشد.

گروه معادن >سایر حوزه ها - مدیرکل اکتشافات فلزی و غیرفلزی و کانی‌های صنعتی سازمان زمین‌شناسی گفت: تیتانیوم جزو کانی‌های فلزی است و کاربردهای فراوانی در صنایع مختلف دارد. اما از آنجایی که در مقایسه با دیگر کانی‌های فلزی و پرکاربرد همچون مس، ذخایر کمتری را به خود اختصاص داده، اقدامی شایسته و بایسته برای استخراج و بهره‌برداری از ذخایر این فلز انجام نشده است.

 تمامی حقوق معنوی این سایت متعلق به انجمن تیتانیوم ایران میباشد
 تمامی حقوق معنوی این سایت متعلق به انجمن تیتانیوم ایران میباشد